geo:start:fiveprincipe

Rozdíly

Zde můžete vidět rozdíly mezi vybranou verzí a aktuální verzí dané stránky.

Odkaz na výstup diff

geo:start:fiveprincipe [2016/11/18 18:08] (aktuální)
dmwadmin vytvořeno
Řádek 1: Řádek 1:
 +====== 5 etických principů geokešingu ====== 
 +<accordion> 
 +<panel type="info" title="Bring a Pen"> 
 +Stejně jako ve škole, přines si s sebou psací pomůcku ke keši, abys měl možnost zalogovat svůj nick a datum nálezu, pokud v keši není tužka, což se stává velmi často, někdy díky velikosti keše, někdy „díky“ kolegům logujícím pře Tebou. Jinak dle pravidel tužka opravdu nemusí být součástí keše! 
 +</panel> 
 +<panel type="info" title="Leave No Trace"> 
 +Buď jako správný hráč ohleduplný k našemu „hřišti“, což je celý svět. Nezanechej za sebou v přírodě ani ve městě žádné stopy, tj. zejména odpad. Případně proveď CITO („Cache-In Trash-Out“), pokud nějaký odpad na své cestě za keší či od keše objevíš. 
 +</panel> 
 +<panel type="info" title="Write a Great “Found It” or “Didn’t find It” Log"> 
 +Když nalezneš keš, ale i v případě pokud jí nenajdeš, napiš inspirující a motivující „FI“ nebo „DNF“ log popisující Tvůj lov. Poděl se tímto způsobem s ownerem (vlastníkem) i kolegy o své zážitky z prožitého dobrodružství, není to ostuda, naopak inspirující logy jsou přece jedním z důvodů, proč tuto hru hrajeme. 
 +</panel> 
 +<panel type="info" title="Put the Geocache Back Where and How You Found It"> 
 +Zakladatel keše ji umístil na konkrétní specifické místo a měl k tomu jistě pádný důvod. Ujisti se, že vracíš kešku po zalogování na to samé místo, aby ji owner po Tvé návštěvě nalezl a abys nepřipravil své kolegy o stejné zážitky z hledání. 
 +</panel> 
 +<panel type="info" title="Move Trackables Along"> 
 +Pokud v keši nalezneš trekovatelný předmět (geocoin, travelbug, apod.) a vyzvedneš jej, ujisti se v takovém případě, že toto oznámíš svým rychlým „Retrieve“ logem a že jej poponeseš do další destinace tak rychle, jak jen je to možné. 
 +</panel> 
 +</accordion> 
 +//Zdroj: [[http://www.geocaching.com/|Geocaching HQ]] (Groundspeak Inc.) překlad: [[http://www.cageo.cz|ČAGEO]]//
  • geo/start/fiveprincipe.txt
  • Poslední úprava: 2016/11/18 18:08
  • autor: dmwadmin